Prawnicy, radcy i adwokaci - o prawie - Adwokaci i radcy

radca prawny Katowice

Jak dostać się na studia prawnicze?

Jak dostać się na studia prawnicze? Jak wygląda ścieżka rozwoju prowadząca do osiągnięcia sukcesu w tej tematyce? Sprawa jest dość skomplikowana, a przede wszystkim wieloletnia. Pierwszym etapem jest odpowiednie zdanie

Dodane: 18-04-2019 02:24
Prawnicy, radcy i adwokaci - o prawie - Adwokaci i radcy radca prawny Katowice
matury i dostanie się na studia prawnicze. Dla wielu jest to moment kluczowy, bo po prostu nie będą mieli oni takiej możliwości. Kolejna istotna rzecz po dostaniu się na studia to wybór odpowiedniej uczelni. Każda uczelnia ma swoją renomę. Warto wybrać tą uczelnię, która ma renomę największą. Wreszcie – same studia. Bardzo trudno się na nich utrzymać. Po studiach robi się aplikację, która jest bardzo zaawansowanym egzaminem wstępnym. Trzeba się do niej w ogromny sposób przygotować!

Rozprawa w sądzie – czego nie wolno robić?

W tekście owym poruszamy temat zachowania na sali sadowej. Wynika to z faktu powszechnej niewiedzy na ten temat, która to może przerodzić się nie tylko w wyrzucenie z sali sądowej, ale także w liczne konsekwencje prawne, między innymi grzywny. Zaledwie parę tygodni temu na jednej z sal sądowych w Polsce mężczyzna żuł gumę, co spowodowało nałożenie na niego kary. Był on zdziwiony takim postępowaniem, a przecież jest to rzecz dla wielu oczywista i zrozumiała. Na sali sądowej trzeba zachowywać się odpowiednio, właściwie, z poszanowaniem do pracy innych, ale także z poszanowaniem do powagi instytucji, jaką jest sąd. Utrzymywanie sądownictwa na wysokim poziomie jest w interesie każdego z nas.

Te uczelnie warto wybrać – prawo

Jeśli wybierasz się na prawo warto zastanowić się nad tym, którą uczelnię wybrać. Wśród uczelni wymienianych jest bardzo, bardzo dużo propozycji. Konieczne będzie przejrzenie aktualnego rankingu i wybranie takiej placówki oświatowej, która jest renomowana w całej Polsce i która da możliwość późniejszego podjęcia dobrej pracy, dostania się na najlepszą aplikację i tak dalej. Jakie to uczelnie? Jest to między innymi Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Warszawski, czy prywatna uczelnia także w stolicy – Akademia Leona Koźmińskiego. Oczywiście jest jeszcze wiele uczelni, które są warte uwagi. Zdecydowanie nie warto wybierać uczelni bez prestiżu, bez
opinii, o wątpliwej jakości świadczonych przez nią usług edukacyjnych.