Od prawa rodzinnego po cywilne... - Adwokaci i radcy

porady prawne praga

Ile kosztują studia prawnicze?

Czy bezpłatna nauka w Polsce to fakt, czy też może mit? Rozważymy to na przykładzie studiów prawniczych. Owszem, znaczna większość uczelni w Polsce, które mają w swojej ofercie prawo, to uczelnie darmowe. Są to publiczne ucze

Dodane: 28-03-2019 14:08
Od prawa rodzinnego po cywilne... - Adwokaci i radcy porady prawne praga
lnie, które nie pobierają żadnych opłat za studia. Tu są jednak pewne wyjątki. Po pierwsze – są tak zwane opłaty wpisowe. To sprawia, że ma się wrażenie, iż studia jednak są płatne. Po drugie, studenci nie mają możliwości otrzymania za darmo podręczników i kodeksów, a przez swoją elitarność są to produkty bardzo drogie. W efekcie wymienione przeze mnie czynniki, w połączeniu z faktem konieczności kserowania ogromnej ilości materiałów sprawiają, że wprawdzie studia prawnicze są bezpłatne, ale usługi dodatkowe kosztują sporo i dla wielu osób jest to duży problem. Na szczęście dla najlepszych uczniów są przewidziane stosowne stypendia naukowe.

Wszystko o wizycie u prawnika

Poradnik, który oddajemy w Twoje ręce pozwala dowiedzieć się tego, co należy przygotować przed wizytą u prawnika i o jakich aspektach tejże wizyty warto pamiętać. Dzięki temu ma się możliwość zaplanowania swojego postępowania i wyciśnięcia z wizyty u prawnika jak najwięcej. Skoro płacimy za godzinę, a czas prawnika wyceniany jest bardzo, bardzo wysoko, to przecież lepiej jest pójść na spotkanie z gotową rozmową, z dokumentami i zaoszczędzić na czasie. Pozostały czas, który będziemy mieli do dyspozycji można przeznaczyć chociażby na zadawanie pytań i wnikliwe zapoznanie się z fachową opinią prawnika na dany temat.

Poradnik dla chcących zostać prawnikiem

Zostanie prawnikiem wiąże się z koniecznością pójścia na studia, dokonania wielu czynności różnego rodzaju, które wpłyną na późniejszy sukces zawodowy. Przed pójściem na prawo warto nie tylko zainteresować się tą tematyką, ale także pilnie i regularnie się uczyć. Bez tego nie ma możliwości zostania dobrym prawnikiem, bo powiedzmy sobie szczerze – możliwość skończenia studiów może się pojawić. Każda z osób, która studiuje prawo przyzna szczerze, że nie jest pozbawiona szeregu możliwości na mało popularnych uczelniach. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skończyć studia prawnicze na mało popularnej i renomowanej uczelni. Owszem – studia będą skończone, ale poziom wiedzy takiego przyszłego prawnika może być niewystarczający żeby zostać naprawdę dobrym i odpowiedzialnym prawnikiem.