Chcesz studiować prawo? Wybierz te uczelnie!

kancelaria prawna Katowice

Jeśli wybierasz się na prawo warto zastanowić się nad tym, którą uczelnię wybrać. Wśród uczelni wymienianych jest bardzo, bardzo dużo propozycji. Konieczne będzie przejrzenie aktualnego rankingu i wybranie takiej placówki oświatowej, która jest renomowana w całej Polsce i która da możliwość późniejszego podjęcia dobrej pracy, dostania się na najlepszą aplikację i tak dalej. Jakie to uczelnie? Jest to między innymi Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Warszawski, czy prywatna uczelnia także w stolicy – Akademia Leona Koźmińskiego. Oczywiście jest jeszcze wiele uczelni, które są warte uwagi. Zdecydowanie nie warto wybierać uczelni bez prestiżu, bez
opinii, o wątpliwej jakości świadczonych przez nią usług edukacyjnych.

O elitarności studiów prawniczych

kancelaria prawna Katowice

Elitarność studiów prawniczych zdaniem wielu skończyła się w momencie uwolnienia zawodu. Z chwilą, kiedy skończenie studiów oznaczało zostanie prawnikiem. Inna kwestia, że powstało także bardzo, ale to bardzo dużo uczelni prywatnych, a uczelnie publiczne obniżyły swój poziom. Każdej uczelni zależy na tym, żeby przyjąć jak największą ilość studentów. Każdy student mniej podczas nauki, to zdecydowanie mniej pieniędzy. Wszystko to sprawia, że rokrocznie przybywa ogrom absolwentów prawa. O ile kiedyś, kilkadziesiąt lat temu byli to po prostu najlepsi z najlepszych, tak teraz nie zawsze tak jest. A przecież nie ma możliwości weryfikacji, jak dobrym studentem był dany prawnik. To jest spory problem i wiele osób zdaje sobie z tego sprawę.

Nowe prawo po transformacji ustrojowej

Transformacja ustrojowa w Polsce spowodowała ogromne zmiany w naszym systemie prawnym. Wydaje się to bardzo oczywiste, że po zmianach na przełomie 1989 roku trzeba było w prawie zmienić wiele. I tak zmieniano – przez lata dostosowywano polskie prawo do europejskich standardów. Wprowadzono między innymi nową konstytucję – ustawę zasadniczą, która miała ogromny wpływ na działanie różnego rodzaju podmiotów polskiego prawa. Lata dziewięćdziesiąte były kluczowe w powstawaniu nowego systemu prawnego i nowych ustaw, które po latach niestety okazywały się czasami wadliwe i w późniejszych czasach trzeba było je poprawiać. Polskie prawo niewątpliwie powstawało w bardzo nietypowych okolicznościach w porównaniu do krajów zachodnich.

Dodane: 31-03-2019 21:45